ZEBRANIE ZARZĄDU PZZL – 02.07.2016 r.

W minioną sobotę (tj.02.07.2016 r.) odbyło się wyjazdowe spotkanie zarządu Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych (PZZL). Gospodarzem sesji wyjazdowej było Pomorskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych. W organizację spotkania bardzo aktywnie włączyło się Nadleśnictwo Lębork, na terenie którego odbywało się posiedzenie zarządu. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji Nadleśniczego Nadleśnictwa Lębork, w którym przybliżona została charakterystyka walorów przyrodniczych nadleśnictwa oraz sytuacja lasów prywatnych w zasięgu administracyjnym jednostki. Następnie wszyscy członkowie zarządu, reprezentacja Nadleśnictwa Lębork oraz zaproszeni goście udali się w teren, gdzie wysłuchali krótkich prezentacji terenowych przygotowanych przez właścicieli lasów prywatnych z Pomorskiego Stowarzyszenia WLP oraz Nadleśnictwo Lębork.

Następnie, po poczęstunku rozpoczęło się spotkanie zarządu PZZL. Jednym z najważniejszych punktów spotkania było rozpatrzenie wniosków o przyjęcie w poczet członków Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych dwóch nowych stowarzyszeń, tj. Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Właścicieli Lasów Prywatnych oraz Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicieli Lasów Prywatnych. Z radością informujemy, iż jednogłośnie podjęto decyzję o włączeniu w/w stowarzyszeń w struktury PZZL. W dalszej części spotkania omawiano aktualne sprawy związane z sektorem lasów prywatnych w Polsce. Przedstawione zostały również informacje z spotkania w Komisji Europejskiej – Grupy Roboczej Copa oraz Grupy Dialogu Obywatelskiego ds. Leśnictwa i Korka, które odbyły się 8-9 czerwca br. w Brukseli, w której kolejny raz uczestniczył jeden z członków zarządu PZZL.

Zarządowi przyjętych stowarzyszeń oraz ich członkom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, iż nawiązana współpraca przyniesie wiele korzyści dla sektora lasów niepaństwowych w Polsce.

Odnośniki:

Podlaskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych – www.plasypryw.pl

Dane Firmy

DANE REJESTROWE

Nr konta: 71 2030 0045 1110 0000 0210 2660
KRS: 0000387046
NIP: 534-248-13-82
REGON: 143149441

NASZ ADRES

Polski Związek Zrzeszeń Leśnych
Sękocin Stary 3B/2
05-090 Raszyn

LINKI DO STRON

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Strona przygotowana przez www.360-web.pl